Pomiary elektryczne - Serwis, naprawa okien - drzwi - rolet.

Pomiary elektryczne

DSC02499 1Badania elektryczne to wymóg bezpieczeństwa o którym nie każdy administrator zdaje sobie sprawę. Co 5 lat wymagane są okresowe badania skuteczności uziemienia, zabezpieczeń różnicowo-prądowych, izolacji przewodów instalacyjnych, impedancji pętli zwarcia. To podstawowy wymóg BHP - i sposób na unikanie sytuacji zagrożenia zdrowia i życia użytkowników. Często zdarzają się niewidoczne uszkodzenia elementów infrastruktury zabezpieczającej, przez co instalacja elektryczna może być niebezpieczna dla użytkowników. Powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa dbać o prawidłowe funkcjonowanie instalacji i urządzeń zabezpieczających.

Osobny temat to stan urządzeń z zakresu ochrony p-poż i obowiązkowe coroczne przeglądy systemów wyłączników awaryjnych i p-poż oraz stanu instalacji oświetlenia awaryjnego. Brak wymaganych corocznych badań urządzeń zabezpieczenia p-poż to spore problemy i też zagrożenie zdrowia i życia.

Wielokrotnie podczas naszych okresowych pomiarów okazywało się że zabezpieczenia różnicowe nie działają wcale, lub mają bardzo zmienione parametry działania, często też okazywało się że zabezpieczenia nadmiarowe miały zespawane styki i nie rozłączały obwodów które zabezpieczały.. Stanowi to nie tylko zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, ale powodować może trudne do oceny straty ekonomiczne..

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem