Drzwi wewnętrzne - Serwis, naprawa okien - drzwi - rolet.

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne sosna, dąb. MDF

Współczesne drzwi mogą mieć dowolną kolorystykę i kształty , wstawki z aluminium,stali , szkła, konkurencja zaś powoduje, że wszystkie wyroby są dobrej jakości. Niektórzy producenci pozwalają nawet, żeby klienci zaprojektowali drzwi dla siebie według własnego projektu. Współczesne drzwi są pomalowane najczęściej wodorozpuszczalnymi farbami akrylowymi co sprawia że łatwo się je odnawia i konserwuje. Podobnie jest z ich czyszczeniem - wystarczy ciepła woda ze środkiem czyszczącym i miękka szmatka lub szczotka.Od kilku lat oferta producentów budzi podziw różnorodnością wzornictwa i jakości.

Jakie powinny być drzwi w domu

 Poza tym, że trwałe i estetyczne, drzwi powinny być także w pełni funkcjonalne. Optymalna szerokość skrzydła to 80-90 cm. Drzwi do kuchni powinny mieć przy podłodze szczelinę wentylacyjną szerokości 2,5 cm, natomiast drzwi łazienkowe powinny mieć otwory i otwierać się na zewnątrz. Żadne drzwi w domu poza łazienkowymi nie powinny mieć progu - grozi to potykaniem się i utrudnia czyszczenie podłogi.

 Zanim zakupimy konkretne drzwi, musimy ustalić:

 •Kierunek otwierania? Drzwi lewe mają klamkę z prawej strony a zawiasy z lewej , jeśli otwierają się w naszą stronę.Prawe mają zawiasy z prawej strony.Kierunek otwierania drzwi powinien być wybierany w oparciu o analizę komunikacji pomieszczeń, tak aby była jak największa przestrzeń do wykorzystania i aby drzwi po otwarciu nie zajmowały dużo miejsca.

 • Na którą strone mają się drzwi otwierać? W toaletach, łazienkach i kotłowniach, ze względów bezpieczeństwa, drzwi powinny otwierać się na zewnątrz, natomiast w pozostałych pomieszczeniach nie ma to większego znaczenia i decyduje najczęściej wygoda lub ustalenia opisane w projekcie.

 • Pełne, czy z przeszkleniami? Drzwi choćby tylko częściowo oszklone umożliwiają doświetlenie pomieszczenia, jednak nie sprzyjają potrzebie intymności, dlatego też rzadko stosuje się je w pokojach i sypialniach. Bardzo często natomiast stosuje się je, zwłaszcza rozsuwane, pomiędzy salonem a kuchnią lub holem.

Jaki wzór?

 Jednak problemem nie okazuje się znalezienie drzwi funkcjonalnych, większy kłopot często sprawia wybór właściwego wzoru.

Więcej na ten temat

 Niegdyś drzwi dzieliły po prostu domy i mieszkania na części, w razie potrzeby odizolowywały domowników od siebie. Dziś drzwi są bardzo istotnym elementem wystroju, na który trzeba zwrócić baczną uwagę.

 W wielu pomieszczeniach drzwi są jednym z bardziej eksponowanych elementów wystroju, w innych aranżacja wymaga niemal ich ukrycia. Wszystko zależy od wystroju i do niego właśnie trzeba drzwi dostosować. Ponieważ drzwi często oddzielają pomieszczenia o bardzo różnej kolorystyce, warto pamiętać, że można je pomalować z każdej strony na zupełnie inny kolor. Ze względu na możliwość zrealizowania własnego projektu drzwi obie strony mogą się również różnić wzorem wytłoczenia.

W Polsce najczęściej kupuje się drzwi tradycyjne - drewniane lub imitujące drewno (z płyt HDF) - z dwoma prostokątnymi panelami, z czego górny zakończony jest łukiem. Dostępnych wzorów jest jednak bardzo wiele - od zupełnie gładkich poprzez dwu- i wielopanelowe, aż po bardzo bogate kolorystycznie i zdobniczo.

 

  • Porta

    Link do strony firmowej producenta

  • DRE

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem