Jaką ościeżnicę wybrać do drzwi wewnętrznych? - Serwis, naprawa okien - drzwi - rolet.

drzwi uno1Dobór ościeżnicy jest bardzo ważnym elementem decydującym o wyborze drzwi i efekcie końcowym montażu drzwi wewnętrznych. Prawidłowo dobrana ościeżnica będzie estetycznie komponować się z drzwiami oraz pasować do warunków technicznych wnętrza. Podpowiadamy na co należy zwracać uwagę przy jej wyborze.

Ościeżnica stanowi podstawowe wyposażenie drzwi, ale nie jest sprzedawana w komplecie. Trzeba ją dokupić, co pozwala dobrać taką, która będzie najbardziej nam odpowiadała zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. W zależności od potrzeb, możemy zastosować różne rodzaje ościeżnic,  uwzględniając konkretne potrzeby i walory techniczno - estetyczne.

Polecamy:

Producenci drzwi dają wiele możliwości wyboru. Listwy wykończeniowe mają różny kształt. Mogą się łączyć pod różnym kątem, a szeroki wybór oklein naturalnych i drewnopodobnych pozwala wybrać odcień idealnie dopasowany do koloru drzwi.


osc stal dre1Ościeżnice stałe

Najprostszy model ościeżnicy zwany jest ościeżnicą belkową lub stałą. Taka konstrukcja najlepiej sprawdza się przy zabudowie muru o typowej grubości, tzn. 60-100 mm. Mogłoby się wydawać, że montaż tradycyjnej, nieskomplikowanej framugi nie może sprawiać problemów. Tymczasem dokładne dopasowanie wszystkich elementów nie należy do łatwych zadań. Dlatego też mimo atrakcyjnej ceny klienci coraz chętniej wybierają inne rozwiązania.

 


 

 

 

540x405 oscieznice regulowana 98197571

 

Ościeżnice regulowane

To dobre rozwiązanie, gdy w mieszkaniu mamy ściany o niestandardowych grubościach. Konstrukcja ościeżnicy regulowanej pozwala na zabudowę murów o różnej grubości. Jedynym ograniczeniem dla tej wersji jest minimalna grubość ściany, która powinna wynosić nie mniej niż 75 mm. W drugą stronę nie ma już żadnego limitu. Jeżeli wymiary osiągną 280 mm, to w bardzo estetyczny sposób można połączyć ze sobą dwa symetryczne elementy.

 

 

 


 

 

 

asilo S11

 

 

 

Ościeżnice bezprzylgowe

Konstrukcja budowy tego typu ościeżnicy wyróżnia się brakiem przylgi. Wykończenie jest dzięki temu zgodne z nowoczesnymi trendami stawiającymi na geometryczne kształty. Chociaż gusty klientów i praktyczne walory wskazywały by na zalety rozwiązań z drzwiami przylgowymi. Bezprzylgowa ościeżnica może iść w parze tylko ze specjalnie przygotowanym, również bezprzylgowym, skrzydłem drzwiowym. Designerski efekt całości jest bardzo oryginalny, ponieważ rezygnacja z przylgi umożliwia ukrycie zawiasów wewnątrz skrzydła. Dzięki temu drzwi niejako „chowają się” w ościeżnicę, tworząc z nią jedną płaszczyznę.

 

 

 

 

 

 


Ościeżnica bezprzylgowa. Invado Bez względu na to, jaką ościeżnicę wybierzemy, będzie ona swego rodzaju estetycznym dopełnieniem drzwi. Warto więc dołożyć starań, aby dobrze komponowała się z wnętrzem. Oprócz walorów estetycznych istotna jest także solidność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego warto zdecydować się na zakup produktów sprawdzonych, renomowanych producentów. Oszczędzi nam to problemów i pozwoli cieszyć się idealnie dobranym modelem drzwi przez długie lata.  Ościeżnica regulowana. Invado  
Ościeżnica bezprzylgowa. Fot.: Invado   Ościeżnica regulowana. Fot.: Invado

 

POBIERZ ZA DARMO!

Poradnik "Drzwi wewnętrzne: moda i funkcjonalność"

Poradnik: Drzwi wewnętrzne

źródło: http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2451

 

Partnerzy

 

 

logo248x43     logo1         NCK sp. z o.o.  

 techgaz2 logo ekovitaren2       Wyprawy ekovitaren Start240x131        

    logo 320      loggo11     logo fundacja LG

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem