Jak zapewnić chłód w domu podczas lata? - Serwis, naprawa okien - drzwi - rolet.
wentylator1W miarę jak temperatura na zewnątrz rośnie, dom się nagrzewa i zaczynasz się zastanawiać co z tym zrobić. Mając klimatyzację, nie masz żadnego problemu. Ale co jeśli nie? Są i na to różne sposoby, dla jednych lepsze, dla innych gorsze, ale lepsze to niż nic. A zatem, przeczytaj nasze propozycje i wybierz ta najodpowiedniejszą i najbardziej optymalną dla siebie.
 
 
 
 
1.WENTYLATOR. Doskonałym sposobem na schłodzenie pomieszczenia jest zastosowanie wentylatora zawieszanego na suficie. Dzięki niemu temperatura spada w pomieszczeniu nawet o 6-7 stopni Celsjusza. Ale trzeba to zrobić z rozmysłem, kup energooszczędny, aby nie przepłacać. Popytaj sprzedawcę, poczytaj na internecie, poszukaj informacji. Nigdy nie kupuj w ciemno, bez zastanowienia. Pamiętaj, że nawet najmniejszy ruch powietrza pomoże przewiać pomieszczenie i obniżyć temperaturę.

2.ZASŁONY I ŻALUZJE. Zamontuj żaluzje i rolety w jasnych kolorach, najlepiej białe – o wiele skuteczniej będą odbijały słońce. Zasłoń okna przy pomocy zasłon i żaluzje. Nie wpuszczaj słońca do domu.

3.WEWNĘTRZNE CIEPŁO. W naszych domach znajdują się różne urządzenia, które emitują ciepło. Są to urządzenia elektryczne i oświetleniowe. Ale uważaj na to skąd pochodzi ciepło. Jeśli nie potrzebujesz w danym momencie korzystać z jakiegoś urządzenia, wyłącz go. Zamień żarówki żarzeniowe na energooszczędne, najlepiej LED-owe, ale o ciepłej barwie światła. Dają tyle samo światła, ale zużywają o wiele mniej energii, a co za tym idzie, oddają mniej ciepła. Jeśli gotujesz, pootwieraj lub pouchylaj skrzydła okien. Ale postaraj się unikać gotowania w najcieplejszych momentach dnia.

4.WIATRAKI. Zaopatrz się w nawiewne wiatraki. Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli do wyboru, małe duże, stojące, biurkowe. Mają różne możliwości i stopień zaawansowania - możesz regulować w nich siłę podmuchu, czas pracy ewentualnie auto rotację ii ustawić praktycznie w każdym miejscu w domu.

5.DRZEWA. Możesz posadzić wokół domu drzewa lub krzewy, które będą dawały latem cień i blokowały dostęp słońca do nagrzewania domu. Zimą zaś zapewnią ochronę przed silnymi i zimnymi wiatrami i mrozami. Nie przesadzaj jednak z ilością drzew i ich zbyt bliską lokalizacją , aby nie było w domu wilgoci.

6.DACH I ŚCIANY. Pomaluj dach na jasny kolor, najlepiej na biało, będzie odbijał słońce. Możesz też pomalować dom na biało (lub inny jasny kolor).

7.OTWIERANIE OKIEN. Zapewnienie przewiewu lub napływu chłodniejszego powietrza z zewnątrz pozwoli też obniżyć temperaturę, ale tylko w wypadku, gdy korzystamy do tego z okien na północnych ścianach budynku, lub takich które zapewnią napływ chłodnego powietrza.Otwieranie okien od strony nasłonecznionej powoduje efekt odwrotny i napływ gorącego powietrza z zewnątrz.

 

źródło: http://www.tipy.pl/artykul_4109,jak-ochlodzic-dom-w-lecie.html

 

Partnerzy

 

 

logo248x43     logo1         NCK sp. z o.o.  

 techgaz2 logo ekovitaren2       Wyprawy ekovitaren Start240x131        

    logo 320      loggo11     logo fundacja LG

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem