Jak wybrać bramę do garażu? - Serwis, naprawa okien - drzwi - rolet.

Brama segmentowa garażowa Brama garażowa segmentowa. Jak wybrać najlepszą bramę do garażu?

Optymalny wybór odpowiedniej gramy garażowej to nie nie jest prosty temat. Wybór w kwestii rodzaju bramy, modelu, wyposażenia dodatkowego, a także problem dostosowania jej do warunków konstukcyjnych pomieszczenia garażowego budzi wiele wątpliwości i pytań.

Poniżej postaramy się naświetlić problematykę związaną z doborem bram segmentowych i odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

Zakup nowej bramy jest świetną okazją do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa Twojej rodziny – warto więc ją w pełni wykorzystać. Na rynku znajdziesz różne rodzaje bram garażowych. Od lat zdecydowanym liderem są bramy segmentowe – dlaczego tak jest?

Przede wszystkim wygoda

W porównaniu z innymi typami bram, bramy segmentowe mają wiele zalet. W przeciwieństwie do bram starszego typu, np. uchylnych czy rozwieranych, brama segmentowa nie wymaga przy otwieraniu żadnego miejsca przed garażem. Przy otwieraniu segmenty bramy unoszą się po prostu pionowo do góry, a następnie pod sufit garażu.

Nawet mając bardzo krótki podjazd, można zaparkować bezpośrednio przed garażem, a następnie bez problemu otworzyć bramę. Możesz zapomnieć o problemach z otwieraniem bramy rozwieranej podczas silnego wiatru. Dzięki odpowiednio wyważonym sprężynom bramy, mimo solidnej budowy i dużej wagi pracują płynnie i cicho.

Właściwa izolacyjność cieplna garażu

Panele bram segmentowych są zbudowane ze stalowych ścian, a ich wnętrze wypełnia izolator w postaci bezfreonowej pianki poliuretanowej. W większości przypadków warstwa ocieplenia ma ok. 40 mm grubości.

Firma KRISPOL wprowadziła do oferty nowość dla domów energooszczędnych - bramę VENTE K2 RFS 60 z sekcji o grubości 60 mm, o wzmocnionym systemie uszczelnień. To rozwiązanie o wiele bardziej energooszczędne od nieocieplanych bram innych typów.

Szeroki wybór

Nazwa bram segmentowych pochodzi od segmentów, z których jest zbudowane ich poszycie. Nazywamy je także panelami lub sekcjami. Są one oferowane w różnych stylach. Mogą imitować drewniane deski lub wprost przeciwnie, mieć nowoczesne kolory i gładką powierzchnię.

Wybór jest bardzo szeroki i zależy od indywidualnego gustu właściciela. W ofercie KRISPOL znajdziesz przykładowo 6 wzorów paneli, ponad 40 oklein, 210 kolorów, a także detale dekoracyjne ze stali szlachetnej. Pozwala to na tworzenie niezliczonej ilości wariantów wykończenia bramy, zarówno w stylu tradycyjnym, vintage, jak i ultranowoczesnym i designerskim. Trudno znaleźć tak szeroką ofertę wzorów i kolorów dla innych rodzajów bram.

Możliwość montażu niemal w każdym garażu

6 różnych rodzajów konstrukcji i typów prowadzenia sprawia, że bramy segmentowe można zamontować w niemal każdym garażu. W przypadku starszych budynków przydaje się opcja zastosowania specjalnego profilu renowacyjnego, który ma dwie funkcje: elementu montażowego i maskownicy zapewniającej estetyczne wykończenie bramy.

Umożliwia on zamontowanie bramy w wyjątkowo nietypowych warunkach, np. w przypadku braku nadproża, czyli przestrzeni pomiędzy górnym krańcem otworu wjazdowego a sufitem garażu.

Jak dopasować bramę do garażu

Wybór typu bramy nie rozwiązuje wszystkich naszych wątpliwości. Jak dopasować bramę do garażu? Wysokiej jakości brama będzie nam służyć długie lata, dlatego najlepiej kierować się swoimi potrzebami.

Wymiary bramy

Czasami zapomina się o tym, jak duże znaczenie dla komfortu mają wymiary bramy. Powinny one uwzględniać zwyczaje i potrzeby użytkowników, także w perspektywie najbliższej przyszłości, ponieważ brama będzie służyć latami.

Aby zapewnić sobie wygodę, weź pod uwagę rodzaj używanego samochodu (małe auto osobowe, terenówka czy auto rodzinne), a także projekt działki. Czasami brama szersza lub wyższa o kilka centymetrów może znacznie ułatwić życie, np. jeśli przy wjeżdżaniu do garażu musisz manewrować lub często korzystasz z boxu na dach.

Bramy KRISPOL są produkowane zawsze na indywidualne zamówienie i dostępne w wymiarach co 1 mm.

Odpowiednie zabezpieczenia

Brama jest dużym i ciężkim mechanizmem – w końcu może mieć nawet ponad 5 metrów szerokości! Wytrzymałość konstrukcji i sprężyn jest dostosowana do wymiarów bramy, ale dla pełnego bezpieczeństwa każda brama KRISPOL jest wyposażona w zabezpieczenie w przypadku zerwania sprężyn. Jeśli do tego dojdzie, brama zatrzyma się najpóźniej po opuszczeniu o 30 cm.

Specjalna bezpieczna konstrukcja paneli uniemożliwia wsunięcie i przytrzaśnięcie palców przez domykające się segmenty.

Bramy automatyczne zawsze posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, która cofa bramę w momencie napotkania przeszkody. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach można wyposażyć w osłony chroniące palce przed najechaniem przy przypadkowym wsunięciu w prowadnice. Bramę można też oczywiście wyposażyć w fotokomórki.

ZDANIEM EKSPERTA

Bramy segmentowe mają pewne wymagania, o których warto wiedzieć

http://cdn32.muratordom.smcloud.net/t/photos/39780/tomasz-przychodniak-product-manager-krispol.jpgZapewnienie odpowiednich warunków dla zabudowy bramy pomoże uniknąć komplikacji przy montażu i dodatkowych kosztów. Nadproże, czyli przestrzeń wewnątrz garaży mierzona od górnego krańca otworu wjazdowego do sufitu, powinna mieć wysokość min. 210 mm. To wystarczy do zastosowania standardowego prowadzenia bez dopłat, niezależnie od tego, czy zastosujemy napęd, czy nie.

Węgarki, czyli wewnętrzne przestrzenie od bocznych krawędzi otworu wjazdowego do ścian garażu, powinny mieć po min. 100 mm szerokości. Umożliwi to zastosowanie dowolnego prowadzenia z najpopularniejszymi sprężynami skrętnymi. Głębokość wbudowania, czyli długość garażu, powinna mieć nie mniej niże 3,3 m, jeśli myślimy o bramie automatycznej. Sufit i ściany garażu muszą być wolne od elementów, które uniemożliwią montaż prowadzenia bramy, np. rur, podpór, belek konstrukcyjnych lub okien na wysokości prowadnic.

Tomasz Przychodniak, Product Manager KRISPOL

Dobierz bramę do koloru elewacji i dachu

Warto skorzystać z możliwości, jakie daje szeroka oferta wzorniczo-kolorystyczna bram KRISPOL. Co ważne, KRISPOL oferuje spójną kolorystykę wszystkich produktów dla domu: bram, okien, drzwi i rolet.

Możesz idealnie dopasować stolarkę otworową do kolorystyki elewacji czy dachówki lub wprost przeciwnie – wprowadzić odważne elementy kontrastowe. Wybór ułatwi Ci Wirtualne Studio Projektowe, w którym można przetestować wszystkie wzory, kolory i dodatki do produktów KRISPOL dla domu, siedząc wygodnie w swoim fotelu.

 


 

Jakie wyposażenie możemy polecić dla naszej bramy segmentowej?

Nową bramę bardzo często wyposaża się w automatykę z napędem elektrycznym, często powiązanym ze sterowaniem  zespolonym, obsługując jednym pilotem wiele różnych elementów sterowania domem. Coraz częściej sterowanie takie jest zintegrowane ze sterownikami dostępnymi przez internet, które są zabezpieczone skomplkowanymi procedurami dostępowymi, ale umożliwiającymi zdalny dostęp i monitoring różnymi funkcjami domu, co w wypadku bramy, umożliwia udostępnienie wejścia ekipy serwisowej, w wypadku np. awarii podczas naszej nieobecności. Opcja wjeżdżania do garażu bez wychodzenia z samochodu jest rozwiązaniem bardzo przydatnym, nie tylko ze względu na zmienne warunki atmosferyczne w jakich mieszkamy, ale jest to duża wygoda i możliwość zadbania o nasz samochód i ułatwienie np wypakowania zakupów przy np. opadach deszczu lub śniegu.

Z innych dodatków, w które warto wyposażyć naszą bramę, to elementy które warto rozważyć jeśli Twój garaż ma być miejscem spełniającym też inne funkcje niż miejsce parkingowe, na przykład jeśli chcemy w nim zorganizować pracownię lub warsztat:

  • okna lub przeszklone segmenty wpuszczą do wnętrza naturalne światło słoneczne, co jest niewątpliwym komfortem
  • można zastosować drzwi w poszyciu bramy które ułatwią częste korzystanie z szybkiego wchodzenia do garażu,
  • zastosowanie otworów wentylacyjnych, chroniących przed mało przyjemnymi wpływami spalin.

Niektóre z tych dodatków zmniejszają jednak izolacyjność bramy i powodują jej rozszczelnienie, więc istotne jest aby starannie przemyśleć wszelkie argumenty za i przeciw.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą.

 

 

Partnerzy

 

 

logo248x43     logo1         NCK sp. z o.o.  

 techgaz2 logo ekovitaren2       Wyprawy ekovitaren Start240x131        

    logo 320      loggo11     logo fundacja LG

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem