Jakie są zalety drzwi przesuwnych ? - Serwis drzwi - okien - rolet.

Jakie są zalety drzwi przesuwnych ?

drzwi wewnetrzne przesuwne bydgoszcz1Drzwi wewnętrzne oddzielają poszczególne pomieszczenia, lub strefy mieszkania. Wystarczy, że je zamkniesz i możesz cieszyć się chwilą prywatności, spokoju, relaksu. Nie zawsze jest to jednak proste, ponieważ są jednak mieszkania, w których nie ma miejsca na drzwi otwierane tradycyjnie. Małe mieszkania lub specyficzne lokalizacje drzwi potrzebują nietypowych rozwiązań, a takimi są drzwi przesuwne. Co warto wiedzieć o drzwiach przesuwnych?

Drzwi przesuwne idealne do małych mieszkań

Drzwi przesuwne: jakie zalety? Drzwi przesuwne naścienne czy chowane w ścianie: jakie wybrać?

Niewielkie wnętrza to wyzwania aranżacyjne nie tylko dla właścicieli, ale też dla projektantów. Na małej przestrzeni trzeba zmieścić niezbędne sprzęty i meble, a także wiele rzeczy domowników.

Dlatego w małych mieszkaniach doskonale sprawdzą się drzwi przesuwne naścienne lub chowane w ścianie.


fot.: Andrzej Szandomirski

Drzwi przesuwne naścienne

drzwi wewnetrzne 13199131W systemie naściennym na ścianie należy zamontować specjalną szynę, po której przesuwają się drzwi. Aby osiągnąć estetyczne wykończenie i ciekawy efekt wizualny, na szynie montuje się tzw. karnisz maskujący, który dopasowany jest do stylu wnętrza lub koloru drzwi. W systemach przesuwnych drzwi szklanych, często nie stosuje się maskownic mechanizmu przesuwnego, pozostawiając estetykę naturalnej stali nierdzewnej, z jakiej jest on wykonany.

Decydując się na system naścienny musimy uwzględnić że otwarte drzwi zasłaniają kawałek ściany, i musimy o tym pamiętać, aranżując pomieszczenie.

 

 

Drzwi chowane w ścianie

110015383 1 644x461 drzwi wewnetrzne drzwi drewniane drzwi mdf drzwi fornirowane warszawa1System przesuwny z drzwiami chowanymi w ścianie to propozycja dla osób, które planują lub nie boją się remontu, gdyż jego montaż wymaga wykonania dodatkowej ścianki z płyty g-k i wmontowania w nią kasety systemu przesuwnego. Czasami stosuje się zabudowy boazerią drewnianą. Bardzo rzadko stosuje się systemy przesuwne montowane pomiędzy ściankami murowanymi, ze względu na brak dostępu montażowego i serwisowego do mechanizmu przesuwnego.

W przeciwieństwie do systemu naściennego ten sposób pozwala na aranżację ściany również w miejscu, gdzie chowają się drzwi. Daje to zupełnie inne możliwości zaprojektowania pomieszczeń i większe ich wykorzystanie.

Pamiętaj jednak, że sposób sprawia, iż tracisz kilka centymetrów z powierzchni pokoju.

 Decydując się na ten sposób montażu drzwi przesuwnych, należy uwzględnić możliwość serwisu drzwi. Nie należy zapomnieć o możliwości wyjęcia, wymiany skrzydła.

 

 

 


 

źródło: http://www.mowimyjak.pl/dom-i-ogrod/dekoracja-wnetrz/drzwi-przesuwne-jakie-zalety-drzwi-przesuwne-nascienne-czy-chowane-w-scianie-jakie-wybrac,11_58123.html