jakie są systemy kontroli dostępu? - Serwis drzwi - okien - rolet.

jakie są systemy kontroli dostępu?

kontrola dostepu 41W wielu budynkach istnieją pomieszczenia, do których właściciele chcieliby mieć indywidualną kontrolę dostępu. Mając to na uwadze, możliwe jest wyposażenie drzwi wejściowych w innowacyjne systemy zamknięć, dzięki którym do części pomieszczeń będą mogły wejść jedynie osoby upoważnione.

Czytnik linii papilarnych Niewątpliwą zaletą zamka z czytnikiem linii papilarnych jest wygoda użytkowania, dzięki czemu otwieranie drzwi z takim zamkiem nie będzie stanowiło trudności np. dla osób niepełnosprawnych. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w dziedzinie zabezpieczenia drzwi jest zamek z wkładką patentową. Dzięki niemu można ryglować i otwierać drzwi. Gdy jednak wymagana jest kontrola dostępu wybranych osób do różnych pomieszczeń - z idealnym rozwiązaniem przychodzi firma OknoPlus. W swojej ofercie posiada ona drzwi wyposażone w inteligentne systemy zamknięć, które łączą w sobie doskonałą ochronę i wygodę użytkowania.

Kontrola dostępu w trosce o komfort i bezpieczeństwo rodziny

Dostępny w ofercie OknoPlus system Key Tec znajdzie zastosowanie zarówno w domach jedno- jak i wielorodzinnych. Wkładki patentowe zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, kodowane są w systemie centralnym, który oferuje dowolną ilość wkładek pojedynczych. Oznacza to, iż klucz centralny, który jest w posiadaniu właściciela domu otwiera wszystkie zamki, zaczynając od drzwi zewnętrznych, poprzez drzwi wewnętrzne, bramę, a na skrzynce na listy kończąc. Możliwe jest jednak ustalenie dostępności poszczególnych lokalizacji dla wybranych osób – w przypadku gdy np. dzieci nie powinny wchodzić do gabinetu, a osobie zajmującej się ogrodem wystarczy klucz do bramy i pomieszczenia gospodarczego. Odpowiedzią na te potrzeby są wkładki o różnym poziomie dostępu. Istotnym atutem tego rozwiązania jest również posiadanie przez każdego z użytkowników tylko jednego klucza, zamiast całego pęku.

Bezpieczeństwo w standardzie

Innym zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem zastosowanym w drzwiach OknoPlus, jest zasuwnica autoLock z zabezpieczeniem przed rozwierceniem wkładki. Zapewnia on gwarancję bezpieczeństwa na najwyższym poziomie dzięki trzem punktom, w których drzwi ryglują się automatycznie podczas zamykania. Na dole i u góry skrzydła zamontowane są rygle hakowe, natomiast w środkowej części występuje zapadka. Dodatkowe ryglowanie manualne, czyli poprzez przekręcenie klucza sprawi, że w środkowej części drzwi wysunie się rygiel główny.

Palec zamiast klucza

Kolejną innowacją zastosowaną w drzwiach firmy OknoPlus jest zamek wielopunktowy z czytnikiem linii papilarnych, montowany na skrzydle. Dzięki niemu, możesz otworzyć drzwi poprzez przyłożenie palca do czytnika i nie musisz nosić ze sobą niewygodnego pęku kluczy. Dodatkowo, masz gwarancję, że niepowołanej osobie nie uda się wejść do środka. Czytnik można zaprogramować tak, by rozpoznawał kilka unikalnych „kluczy” z linii papilarnych.

WAŻNE

Klucze z kartą bezpieczeństwa

System Key Tec jest zabezpieczony przed kopiowaniem kluczy. Wraz z kluczami użytkownik otrzymuje kartę bezpieczeństwa, na której zakodowane są wszystkie informacje o danym systemie. By móc dorobić kolejny klucz, konieczne jest przedłożenie karty u producenta. Dzięki temu masz gwarancję, iż niepowołana osoba nie dorobi klucza bez twojej wiedzy i zgody.

Autor: OknoPlus

 

źródło: http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/oknoplus/drzwi-wejsciowe-z-kontrola-dostepu-czytnik-linii-papilarnych,540_10392.html

Tagi: czytnik linii papilarnych, drzwi wejściowe, kontrola dostępu,